کانال مثبت اندیشی نفیسه معتکف

ایمیل خود را وارد نمایید

سبد خرید شما خالی است

با انتخاب کتاب دلخواه خود ، خرید اینترنتی انجام دهید
شرح گفتار روز

   

با قهرمان درونت ارتباط بر قرار کن

تاریخ انتشار : 1392/12/08

با "قهرمان درونت " ارتباط بر قرار کن

آيا مي داني که تو اصلي ترين نقش را در کائنات داري؟آيا مي داني هر کاري که مي کني مثل اثر انگشت بر کل کائنات باقي مي ماند؟
تو فردي زميني هستي که بايد سير وسفر معنوي را تا رسيدن به خدا طي کني.براي اين سير وسفر لازم نيست که به اين در و آن در بزني. کافي است که به درون خودت سفر کني و گنج درونت را کشف کني.بي خودي در بيرون ازخودت دنبال عشق ، لذت و خوشي ،امنيت و آسايش خاطر نگرد.
همه اين ها در درونت نهفته است. مادامي که با درونت در صلح و صفا نباشي ؛ نمي تواني آرامش را در دنياي بيروني خودت حس کني.تو بايد به نداي قهرمان درونت گوش دهي. ؛ نور درونت را بشناسي . تو بايد روياي رسيدن به آرزوهايت را در سربپروراني ؛ چون همين ها خوراک روح تو هستند
. ماموريت تو بر روي زمين اين است که هر طور شده با اقدامي خردمندانه آرزوها و روياهايت را عملي کني. هرچند پس از سال ها اتلاف وقت متوجه شوي که به طور کلي مسير زندگي را اشتباهي طي کردي. اما غصه نخور. ماهي را هر وقت از آب بگيري تازه است.تا زماني که زنده هستي مي تواني خودت را متحول و دگرگون کني.
براي اين کار بايد گام هايي را برداري تا تو را به سر منزل مقصود برساند.گام اول اين است که بايد با گذشته ات خداحافظي کني. به آنچه پشت سر گذاشته اي فکر نکني . براي کشف "خود واقعي " يا "قهرمان درونت" قطعا موانع و بن بست هايي وجود دارد. ولي اين ها نبايد باعث سرخوردگي و نااميدي تو شود. مولاعلي (ع) فرموده اند :"نااميدي قاتل صاحب خويش است" مهم اين سبز در کادر بياد
تو شانسي به اين دنيا پا نگذاشتي. خدايي که تو را آفريده ؛ برنامه زندگي و رسالت تو را هم مشخص کرده است. اين رسالت و ماموريت دقيقا راز و رمزي است که با شناخت قهرمان درونت ؛ کد گشايي مي شود.
هر آنچه را که براي خوشبختي و موفقيت نياز داري در درونت نهفته است. تو اقيانوسي عظيم هستي . آب را از ديگران گدايي نکن.
در کادر بياد يادت باشد خدا پس از خلقت تو به عنوان يک انسان الهي به خودش احسنت گفت. چون از روح خودش در تو دميده است. پس تو از مقام خاصي برخوردار هستي. تو روح الهي داري ، بايد در سيرو سفر دروني تجلي گر صفات الهي باشي و آيينه دلت را غبار روبي کني. توانايي ها و استعدادهاي عظيمي در تو نهفته است که خودت هم از وجود آنان بي خبر هستي. تو آنقد رعظيم هستي که طراح بي نهايت هستي هم به وجودت افتخار مي کند. با اين وجود چرا هميشه مشکل داري؟ چرا غم و غصه داري؟چرا در زندگي ناکام مي شوي؟چرا خودت را دست کم مي گيري؟ چرا اعتماد به نفس تو در حد صفر است؟جواب تو در اين مساله نهفته است که تو از"خود الهي "فاصله گرفتي و دور شدي.مشکل تو جهالت و تمرکز بيش از حد بر روي جنبه هاي مادي زندگي ؛ ناديده گرفتن معنويات و ضعف قدرت روحي تو است. با برقراري ارتباط با قهرمان درونت ؛ مي تواني "من " گم شده را پيدا کني .در اين صورت براي شادي و خوشي نيازي به عوامل بيروني نداري. تو با تکيه بر معرفت الهي مي تواني حالات دروني ؛ روحي و نفساني ات را متحول کني.با تغيير و تحول مي تواني سرنوشتت را رقم بزني .
تو يايد سرنوشت خود را انتخاب کني نه اين که آن را بپذيري. بخت و اقبال هيچکدام در زندگي تو تاثيري ندارد. خودت هستي که مي تواني سربلند و پيروز و موفق باشي يا اين که تن به ذلت و خواري و شکست بدهي.حتي لطف خدا يا مجازات او بي مقدمه نخواهد بود. بلکه اراده و تغييرات دروني مثبت يا منفي خودت است که تو را مستحق لطف يا مستوجب مجازات مي کند.البته به محض اين که اراده کردي تغيير و تجول دروني را شروع کني؛ پيچ وخم ها و فراز ونشيب هاي زندگيت هم بيشتر مي شود. اما تو يايد نسبت به آنها بي اعتنا باشي.هدف تو بايد هميشه ثابت باشد و بي اعتنا به موانع و سختي ها بايد خودت را هر طور شده به هدف برساني.
يادت باشد در مرارت هاي زندگي است که روح تو به تکامل مي رسد. مشکلات صرفا درس هايي هستند که در طي مسير زندگي مي آموزي. تو د ربرابر هر واکنشي حق انتخاب داري. چه بهتر که انتخابت خردمندانه و عاقلانه باشد و هر واقعه اي که در زندگيت رخ مي دهد؛ آن را از الطاف الهي تلقي کني که در نهايت به رشد معنوي و شکوفايي تو ختم مي شود. پس آنها را محترم بشمار و از آنها درس بگير.هر رويداد به ظاهر منفي مي تواند سرآغاز موفقيت باشد.هميشه قطب نماي قهرمان درونت را به سمت خدا تنظيم کن تا نور خوشي و اميد و دلگرمي به زندگيت بتابد.هرگز براي تبديل شدن به آن فردي که دلت مي خواهد باشي دير نيست.
راز و رمز اتصال به قهرمان درونت اين است که براي پرواز به سمت آن ،به دو بال نياز داري ؛ بال اول رابطه با خدا و بال دوم رابطه با مردم است. بايد بين اين دو بال هم هماهنگي لازم را ايجاد کني تا بتواني از پس مشکلات زندگي بر آيي و در اين صورت در فرصت هاي بيشماري به سويت باز مي شوند .البته درضمن پرواز با اين دو بال ؛ نيرويي قوي از ژرفاي وجودت در برابر اين تغيير و تحول مقاومت مي کند . به آن محل نگذار.
از اين گذشته تو نمي تواني يک شبه تغيير کني . تغيير ناگهاني هم باعث به هم خوردن تعادلت مي شود. بايد سعي کني که گام به گام به قهرمان درونت ارتباط بر قرار کني. مطمئن باش وقتي از ته دل بخواهي راهي بهتر را در زندگي پيش بگيري و يا روياهايت را دنبال کني؛ همه چيز در کائنات دست به دست هم داده و زندگي هم نسبت به تو بخشنده مي شود. فقط يادت باشد که دنيا بر اساس تعادل و توازن بنا شده است و اين اصل بر تمام جنبه هاي زندگي تو حکمفرماست.
پس زماني موفقيت از آن توست که تعادل و توازن را د رتمام جنبه هاي زندگي رعايت کني. زندگي تو نتيجه تصميم هايي است که گرفته اي . پس اگر از زندگيت راضي نيستي ؛ زمان آن رسيده است که با بر قراري ارتباط با "قهرمان درون" تصميم هاي بهتري بگيري.

دوست عزيز توصيه مي شود کتاب قهرمان که جديد ترين کتاب راندا برن نويسنده راز مي باشد ؛
حتما بخوانيد تا بيشتر درمورد قهرمان درون و رسالت خود در اين دنيا با خبر شويد مي توانيد به صورت اينترنتي کتاب را سفارش دهيد يا با انتشارات هو تلفن 88278383/66915918/09126088415 تماس بگيريد

نظرات :

الهام    تاریخ: 1392/12/19    زمان: 14:50:19
كتاب خيلي خوبي وقتي ميخونم ب زندكي اميدوار ميشم اما وقتي وارد زندكي واقعي ميشم نميتونم اين جيزارو تو زندكيم أجرا كنم جون من شوارب دارم ك با همه جيز مخالف است براي.
همين نميتونم ب اون جيزاهايي ك ميخوام برسم.
مرچان     تاریخ: 1393/01/18    زمان: 23:19:46
ذزود بز شما با خوانذن مطالب ارايه شده بسيار متحول شد م ونيرومندتر شدم خدا قوت سپاسگزارم.
شيرين    تاریخ: 1393/02/07    زمان: 23:26:30
سلام و خسته نباشيد باتوجه به اينکه در خيلي از کتابها صحبن از اين مي شود که بايد با درون خود ارتباط برقرار کنيم، اما هيچ کدام ار کتاب ها به ما نمي گه که چگونه بايد اين ارتباط را برقرار کنيم.
من دنبال جواب اين سوالم.
هما    تاریخ: 1393/02/20    زمان: 22:19:40
سلام درود بر شما ما بايد خود وخداي خود را بشناسيم بعد با کمک چنين کتابهاي به موفقيت ميرسيم با تشکر
رويا    تاریخ: 1393/03/22    زمان: 12:59:44
سلام ، کتابهاي که شما ترجمه مي فرماييد روح پاک آدمي را به او برمي گرداند .
و مرهمي براي دلهاي شکسته است .
نرگس    تاریخ: 1393/03/30    زمان: 00:55:17
يا سلام و خسته نباشيد من مطالبتون رو خوندم خيلي آموزنده بود و بهتون افتخار مي کنم علي يارتون
مصطفي    تاریخ: 1393/05/01    زمان: 17:00:19
ضمن عزض سلام وخسته نباشيد خاستم بگم مطالبتون بسيار خواندني وزيباست.
خيلي دوس دارم گفته هاي شما رو عملي کنم اما سالهاست که نتونستم و واقعا فکرميکنم با دنياي درونم بيگانه ام وخوب خودمو نشناختم هرروز براخودم برنامه ميچينم تواون لحظه احساس خيلي خوبي دارم اما ترسي تو وجود ماست که اجازه موفقيتو ازمون ميگيره.
قبول دارم همه مااستعدادهاي فراواني داريم اماهنوز باخودواقعيمون بيگانه هستيم ميخوام بخودم برسم.
بازم ممنونم.
خيلي انرژي داديد
maryam    تاریخ: 1393/10/04    زمان: 21:10:02
Salam.
Benazare man ebteda bayadbe khoda omiddashte bashim ta betonim be khastamon beresim s
بهار     تاریخ: 1393/12/26    زمان: 13:45:40
سلام خسته نباشيد خانم معتکف ميدونيد اين جملات خيلي زيبا هستند منم خيلي دلم ميخاد خودم و عوض کنم تغيير بدم اما نميشه يعني موانع و مشکلانن اجازه نميدن .
هيچ وقت نتونستم نيمه گمشده ام رو پيدا کنم از اين بابت بسيار ناراحتم .
وارد 25 سالگي ميشم اما ناراحتم چرا تنها هستم
عشق    تاریخ: 1395/01/06    زمان: 15:50:06
با سلام سپاسگزارم از مطالب مفيدتون باتشکر فراوان

شما نیز می توانید نظرات  خود را در مورد این مطلب بگوئید ( پس از تایید  به نمایش گذاشته می شود ) :

   
نام : 
ایمیل :
نظر شما :
 
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به انتشارات هو می باشد

نقاشی ها

آرشیو مطالب

مقاله و گفتگوها

افراد آنلاین : 18

صنایع دستی وهنری

قوانین و مقررات

راهنمای خرید اینترنتی

کل بازدیدکنندگان : 564680

© 2012 All CopyRights By Nmotakef.com
تمامی کالاها و خدمات این سایت حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشد
کلیه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد