کانال مثبت اندیشی نفیسه معتکف

ایمیل خود را وارد نمایید

سبد خرید شما خالی است

با انتخاب کتاب دلخواه خود ، خرید اینترنتی انجام دهید
شرح گفتار روز

   

اگر امروز آخرين روز عمرت باشد.....!!!؟؟

تاریخ انتشار : 1392/11/07

اگر همين امروز ؛ آخرين روز عمرت باشد؛ دوست داري چه خاطره اي از تو در ذهن مردم باقي بماند؟با چه کلام و اقدامي خودت را توصيف مي کني؟اين سوالي مهم است که بايد درموردش فکر کني.اگر همين امروز بميري ؛ دوست داري که در مجلس ختم؛مردم راجع به تو چه بگويند؟
لطفا کمي وقت بگذا ر و به اين موضوع مهم توجه کن. آيا حيات تو هدفمند بوده است؟ آيا عمري پربارو معنوي داشتي ؟آيا پس از اين همه تلاش و تقلا و دويدن در زندگي به آن چيزهايي که مي خواستي رسيدي؟ يا اين که فقط عمرت را سر مسائل بيهوده هدر دادي!! نکند توهم مثل بقيه مردم فکرمي کني که تا آخرين روز حيات , زندگي بر وفق مرادت نبوده است. !در اين صورت چاره چيست و چطور مي تواني زندگيت را دوباره ارزيابي کني؟
همين حالا از آخر شروع کن!!دلت مي خواهد در آخر عمر؛مردم درموردت چه بگويند؟اين موضوع باعث مي شود که مهم ترين معيارو هدف زندگيت را کشف کني. به عنوان مثال:اگر دلت مي خواهد مردم بگويند: " تو مادري دلسوز و همسري فداکار بودي و..." معلوم است که زندگي خانوادگي ؛ جزو اهداف والاي زندگيت است. هم اکنون اگراز بعضي از جنبه هاي زندگيت راضي نيستي ؛ يعني که زندگيت با معيارهايت مطابقت ندارد.!
خودت را با معيارها وفق بده.
با توجه به مثال بالا؛ اگر خانواده يکي از دغدغه هاي اصلي تو در زندگي باشد واز طرفي دوازده ساعت در روز را کار مي کني و مدام هم در مسافرت هستي ؛ يعني که تو همگام با ارزش ها و معيارهاي خانوادگي پيش نمي روي!!
هر موقع که با معيارهاي زندگي همنوا نباشي ؛ حاصل آن هميشه عدم رضايت در زندگي خواهد بود . ناخشنودي باعث ايجاد احساسات منفي مي شود که به نوبه خود انرژي منفي را ساطع مي کند؛ و بدين صورت انرژي منفي بيشتري به زندگيت جذب مي شود.
زماني که حواست به معيارها و ارزش هاي زندگيت باشد؛ با استفاده از آن ها ؛آگاهانه زندگي را خلق مي کني که موجب آرامش دروني ؛ آزادي و شاديت خواهد شد.
از تعبير و تفسير دست بردار
آيا مي داني که در گام به گام تجارب زندگي ؛ تو در حال برچسب زدن به موارد مختلف هستي؟مثال: اين تجربه مثبت ؛ نفي يا خنثي است!!
هر بر چسبي که به زندگيت بزني ؛ واقعيت پيدا مي کند. خودت مفسر وقايع زندگيت هستي و تفسير آن ؛که ساخته و پرداخته ذهنت است ؛ بر اساس باورها ؛ سبک تربيت و تجارب گذشته ات مي باشد. تو اين قدرت را داري که در هر وضعيتي ؛ احساس خاصي را انتخاب کني. اگر درمورد اتفاق بخصوصي حال هواي خوبي نداري ؛ راجع به آن فکر کن و ببين که خودت چه بازخوردي به آن دادي!!
به عنوان مثال :اگر بنا به دلايلي شغل ات را از دست دادي و واقعا از اين قضيه دمغ هستي ؛ از خودت بپرس:"چرا اين حال و هواي منفي را دارم؟"شايد جوابت اين باشد : "باورم نمي شود که رئيسم مرا از کار برکنارکرد. من که مدت ده سال براي او جان کندم!!انصافا بايد با من چنين برخوردي مي شد؟او هر گز قدرم را ندانست . "در اين سناريو ؛ از نظرخودت کارت را از دست داري ؛ چون که رئيست به تو اهميتي نمي داد و قدر تو را نمي دانست!تعبير و تفسير تو از اين وضعيت مي تواند عوامل متفاوتي داشته باشد : شايد در گذشته و در دوران کودکي مورد بي مهري خانواده قرار گرفتي و آنها بارها به تو گفته بودند که تو بي لياقت هستي . حالا خودت هم بر اساس سابقه ذهنيت وضعيت موجود را به اين صورت تعبير مي کني.
به هر حال اگر تو خانواده اي با محبت داشتي و در کودکي در محيطي پر از عشق و صفا بزرگ شده بودي؛ در اين موقعيت ؛ جور ديگري واکنش نشان مي دادي!و مساله را شخصي نمي کردي و مي گفتي :"خوب ؛چه کاري از دستم بر مي آيد ؟اين جور موارد براي همه پيش مي آيد. حالا هم طوري نشده ؛ به اميد خدا دنبال کاري بهتر مي گردم!"
اين ها دو تفسيرمتفاوت از يک وضعيت بود. چون تو در تعبير و تفسير خبره شده اي ؛ بهتر نيست که در هر تجربه و موقعيتي ؛ برداشت و تجزيه و تحليل تو صرفا از بعد مثبت باشد؟راحت ترين راه اين است که تو واقعيت ها و ديدگاه و تفسيرهايت را از هم مجزا کني. حقايق درمثال بالا اين است که : تو مدت ده سال براي ان شرکت کار کردي و حالا از شغلت برکنار شدي.اين حقيقت است. فقط همين.!بقيه چيزها تعبير و تفسير خودت است. وقتي که حواست به اين مورد باشد ؛ ميتواني براي بر چسب زدن به وضعيت ؛ ديدگاهي مثبت را انتخاب کني. تو مي تواني اصلاهم به روي خودت نياوري و با توکل الهي براي پيدا کردن کاري بهتر ؛بيشتر تلاش کني.
پس خيلي مهم است که تفاوت بين حقايق و تعبيروتفسير از وضعيت را شناسائي کني. هر چه زودتر دست به کار شوي ؛با انتخابي مثبت ؛ انرژي مثبت را هم از کائنات جذب مي کني و زودتر بر زندگي دلخواهت مسلط مي شوي و به آرامش خاطر مي رسي.

نفيسه معتکف انتشارات هو / تلفن 88278383 /09372438338/66915918

www.nmotakef.com

نظرات :

ز.م    تاریخ: 1392/11/24    زمان: 18:28:16
سلام و روز خوش.
از شما به خاطر مطالب انگيزه بخش تون تشکر ميکنم.
ما واقعا به چنين نگاههايي احتياج داريم.
خدا به شما توفيق روز افزون دهد.
راست    تاریخ: 1392/11/25    زمان: 16:35:40
اگه آخرين روز زندگي ام باشه خيلي خوشحال مي شم.
ممکنه براي روحيه ي خوانندگانتان از اين حرف استقبال نکنيد.
به نظرم اگه هر کس خوب به گذشته ي زندگيش نگاه کنه مي بينه لحظات جهش زندگي درست وقتي اتفاق افتاده که در اونها نوعي بي عدالتي يا بي اخلاقي مزورانه و پنهاني را مرتکب شده.
کسانيکه در لحظات بحراني زندگي عرضه ي استفاده کردن رو نداشتن و مثلاً پايبند موندن لايق زندگي خوب نيستن.
زندگي موهبت هاشو در ازاي معصوميت ما مي ده ...
باقي حرفه....
يا داريم دلمون رو خوش مي کنيم....
يا زکات زندگي خوشمون را مي ديم يعني بده بستون با زندگي....
چون نيک بنگري همه تزوير مي کنند.
ص.ب    تاریخ: 1392/11/28    زمان: 18:02:58
ممنون از مطالب ارزشمندتان.
برقرار باشيد
m.z    تاریخ: 1393/03/04    زمان: 22:15:09
سلام ؛من يکي از خوانندگان پر و پا قرص مطالب شما در مجله ي موفقيت هستم اصلا اين مجله را مي خرم به خاطر مطالب ارزشمند شما،دوستتون دارم، وهرموضوعي را که مطرح مي کنيد به حقيقت آن پي مي برم کاش درمجله ي فوق الذکر يا هر مجله ي ديگري مطالب بيشتري چاپ مي کرديد .
مجله ي موفقيت مطلب خواندي ديگري ندارد وصرفا تجاري شده است.
واقعا تاسف انگيز است که دکتر حلت هم افتاده دنبال فقط پول جمع کردن.
من اگر به روز آخر عمرم فکر کنم حس خوبي که نسبت به اطرافيانم دارم ترس از مرگ را از بين مي بره اما بازم خيلي کارا هست که بايد بکنم،ممنون که به فکر کردن متوجه ام کرديد
مصطفي    تاریخ: 1393/05/01    زمان: 17:02:18
مطالبتون بسيار زيبا وخواندنيست.
ممنونم ازتون

شما نیز می توانید نظرات  خود را در مورد این مطلب بگوئید ( پس از تایید  به نمایش گذاشته می شود ) :

   
نام : 
ایمیل :
نظر شما :
 
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به انتشارات هو می باشد

نقاشی ها

آرشیو مطالب

مقاله و گفتگوها

افراد آنلاین : 42

صنایع دستی وهنری

قوانین و مقررات

راهنمای خرید اینترنتی

کل بازدیدکنندگان : 564704

© 2012 All CopyRights By Nmotakef.com
تمامی کالاها و خدمات این سایت حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشد
کلیه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد